هجوم مامورین پلیس“فتا” به منزل یک وبلاگ‌نویس مسیحی

Posted: March 7, 2013 in Uncategorized
.

تعدادی از ماموران لباس شخصی که گفته می شود از طرف پلیس «فتا » بوده اند، برای چندمین بار با در دست داشتن حکم جلب و بدون حکم تفتیش، به منزل یک از نوکیشان مسیحی در گرگان هجوم برده و منزل ایشان را مورد بازرسی قرار دادند.

 پلیس سایبری موسوم به » فتا » در روز چهارشنبه مورخ 24- آبان ماه 1391 برابر با ( 14 نوامبر 2012) برای چندمین بار با در دست داشتن حکم جلب ،به منزل علیرضا ابراهیمی از نوکیشان مسیحی مراجعه نموده و قصد بازداشت وی را داشته اند. ماموران که لباس شخصی بر تن داشتند همچنین بدون ارائه و یا داشتن حکم تفتیش اقدام به بازرسی خانه کردند.

بنا بر گزارشات، در رویداد مشابه دیگر نیز ماموران لباس شخصی در تاریخ دهم خرداد 1391 ( 30 می 2012 ) به منزل شخصی پدر » علیرضا » هجوم آورده و سیله های شخصی ایشان از جمله لپ تاب، مقالات و یاداشت های ایشان در خصوص مسحیت و کتاب‌های مرتبط با مسیحیت را ضبط و با خود بردند.

همچنین پیش از این در تاریخ هفتم خرداد ماه ۱۳۹۱ ( 27 می 2012 ) ماموران لباس شخصی به منزل این نوکیش مسیحی هجوم برده و از آنجایی که «علیرضا ابراهیمی» در منزل حضور نداشت موفق به دستگیری وی نمی‌شوند، اما ماموران  احتمال می دهند ممکن است وی با دوستانش باشد که برای یافتن علیرضا به سراغ دو تن دیگر از دوستان مسیحی وی می روند. «سعید و صادق میرزایی» از نوکیشان مسیحی می باشند که در همان روز توسط ماموران امنیتی بازداشت می شوند . این دو نوکیش مسیحی گفته شده به اتهام تبلیغ علیه اسلام و اقدام علیه امنیت کشور بازداشت و در حال حاضر نیز از وضعیت آنان اطلاع دقیقی دردست نیست .

نوکیش مسیحی «علیرضا ابراهیمی» که از سه سال پیش به مسیحیت گرویده از وبلاگ نویسان مسیحی می باشد که در زمینه بشارت مسیحیت در فیس بوک نیز فعال بوده است. از آنجایی که ممکن است نامبرده از کشور خارج شده باشد اما تلاش پلیس فتا برای یافتن وی همچنان ادامه دارد.

علیرضا ابراهیمی به همراه جمع دیگری از نوکیشان و همفکران مسیحی خود در فضای اینترنتی اقدام به بشارت مسیحیت می کردند که دو نفر از آنان «سعید و صادق میرزایی» هم اکنون توسط پلیس فتا بازداشت می باشند.

–  برخورد فتا با سایت های ضد دینی

چندی پیش نیز رئیس پلیس فتا از برخود شدید فتا با وبلاگ ها و سایت های ضد دینی خبر داده بود. سردار سید کمال هادیانفر در گفت‌وگو با خبرگزاری های داخلی گفت: « با سایت‌ها و وبلاگ‌های ضد دینی و آنهایی که به دنبال ایجاد فتنه مذهبی در فضای اینترنت هستند برخورد می‌کنیم.

وی افزود، هر دسته و گروهی که جان و مال مردم را مورد هدف قرار دهند و یا از فضای مجازی برای تخریب و تخریب پیوند‌های دینی و ایجاد تفرقه در بین ادیان استفاده کنند با برخورد شدید پلیس سایبر روبه‌رو خواهند شد.

– پلیس فتا

پلیس سایبری ایران با نام مختصر «فتا»، که از ۳ بهمن ۱۳۸۹ (۲۳ ژانویه ۲۰۱۱) شروع به کار کرد، یک واحد تخصصی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران است که مخفف پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات است.این واحد پلیسی عمومن به جرایم اینترنتی – سایبری- و فعالیت‌های وبلاگ‌نویسان ایرانی را تحت کنترل دارد.

از جمله کسانی که چندی پیش توسط پلیس فتا بدون حکم جلب بازداشت شده بود «ستار بهشتی» است ، وی کارگر و وبلاگ‌نويسی بود که به هنگام مرگ ۳۵ سال داشت. او روز ۹ آبان (30 اکتبر) به اتهام «اقدام عليه امنيت ملی از طريق فعاليت در شبکه اجتماعی و فيس بوک» توسط پلیس فتا بازداشت شد و روز ۱۳ آبان ( 3 نوامبر) در بازداشتگاه نيروی انتظامی درگذشت.

احمدرضا رادان، جانشین فرمانده نیروی انتظامی ایران، گفت که پلیس از درگذشت ستار بهشتی، وبلاگ نویس منتقد حکومت، «متاسف» است.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s